Festivaller

Urla Caz ve Gastronomi festivalleri, İzmir merkeze 40-45 dakika mesafede bulunan Urla’da yapılmaktadır. Sultanlar Vadisi’nin mükemmel doğa manzarasına sahip geniş alanda yapılır. Urla masmavi denizi, yeşil doğası, enfes Ege lezzetleri ile huzurlu bir tatil kasabasıdır. Sakin, sade ve mütevazi bir tatil beldesi arıyor iseniz gideceğiniz yerler listesine mutlaka Urla’yı eklemelisiniz. Tatilinizi kalabalıktan uzak geçirmek ve tarihi tüm dokusuyla hissetmek istiyor iseniz Urla’yı tercih etmelisiniz.

Gastronomi Festivali, bölge ya da yörelerde yapılan yiyecek ve içeceklerin yapımı, sunumu, tadımlanması ve reçetesi gibi detayların bulunduğu geleneklerin ve kültürel özelliklerin yer aldığı bir tür etkinliktir.

Urla’da eşsiz doğasıyla, konusunda uzman şeflerin ve araştırmacıların ilhan veren hikâyeleri ve bilgi paylaşımların hepsi caz ve gastronomi festivalindedir. Ürün-üretici-şef buluşmaları, sohbet tadında etkinlikler, sosyal sorumluluk projelerine yer verilmektedir. Daha öncesinde tatmadığınız Ege lezzetlerinin tarifini deneme fırsatı sunacak. Gastronomi etkinlikleri ile başlayacak olan etkinlikler festivaller, Sultanlar vadisinde konserler ile devam eder. Urla Caz Festivali’nde Türkiye’nin önce gelen müzisyenleri dinamik sahnesiyle caz rüzgârları estirir.

Türkiye’de geleneksel festivaller denilince ilk akla gelen yer Urla tatil beldesidir. Urla’da festivaller ilkbahar ile başlar ve sonbahara kadar devam eder. Sakin olan beldeyi festivaller hareketlendirir.
Bir gün Urla Caz ve Gastronomi festivallerine katılmak, Urla’da tatil yapmak istiyorsanız erken rezervasyon için bizimle iletişime geçiniz.

Urla Festivallerine Katılın
Türkiye’de neredeyse festival denince ilk akla gelecek tatil beldelerinden biri Urla. İlkbahar ile başlayıp sonbahara kadar devam eden Urla festivalleri, bu sakin beldeyi hareketlendiriyor. Her yıl Mart ayı sonuna doğru yapılan ve iki gün süren Urla Ot Festivali, Ege’nin birbirinden güzel otlarını tatmanıza ve tanımanıza imkan sağlıyor. Nisan ayında ise Uluslararası Urla Enginar Festivali düzenleniyor. Dünya Gurme Şehirler Ağı‘na üye olan Urla, bu festival ile her geçen sene daha fazla ziyaretçiyi kendisine çekiyor. Ağustos ayının ikinci haftası ise Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri yapılıyor. Lezzet odaklı bu festivaller bile Urla’ya gitmek için oldukça geçerli sebepler.