0 545 149 33 17

Saklı Taşkonak Otel

Saklı Taşkonak otel, İzmir’in Urla ilçesinde Sanat Sokağına, malgaca çarşısına, belediye meydanına yürüyerek 1 dakika mesafededir. Butik otelimiz şehrin tam kalbinde ama bir o kadar sessiz konumda yer alır. Gastronomi noktaları, müze ve tarihi yerlere yakın mesafededir. 110 yıllık geçmişi, tarihsel dokusu ve hikâyesi olan Eski Rum Konağıdır. Saklı Taş Konak’ı birleştiren bağ ise Ebe Melahat’in bu konakta zamanında istisnasız herkese yüce gönüllülük ile fayda sağlamış olmasıdır.

Taş konağın eski mimarisini koruyarak restore ettik. Siz değerli misafirlerimiz için hizmete açtık. Otelimiz yılın her döneminde hizmet vermektedir. Doğanın ve denizin kucağında geçireceğiniz tatilinizde sıcak ve samimi bir konaklama ile karşılanırsınız. Saklı Taş Konak Otel’de dilerseniz hafta sonu kısa bir tatil, isterseniz de uzun ve sakin bir tatil yapabilirsiniz. Ayrıca Urla’ya özel geleneksel festivallerde rahatlıkla tercih edebileceğiniz sakin ve huzurlu bir butik oteldir.

Saklı Taşkonak Otel olarak misafirlerimize evde olduğunu hissettiren bir ortam sunuyoruz. Otelimiz 4 Odalı oluşmaktadır. Otelimizde bulunan odaları Zeytin, Enginar, Bardacık, Razaki olarak isimlendirdik. Razaki isimli odamızda 120 yıl öncesinin taş duvarlarının basit ham haline dantel işlemeleri, lambaderlerin enstantanelerine şükranlarımızı sunduk. Doğallığını hiç bozmadık. Tatilinizi kalabalıktan uzak geçirmek ve tarihi tüm dokusuyla hissetmek istiyor iseniz Taş Konak Butik oteli tercih etmelisiniz.

Odalarımız

Zeytin odamız: Comfort tek büyük yataklı,

Enginar odamız: Comfort tek büyük yataklı veya ek ayrı yataklı,

Bardacık odamız: Grand tek büyük veya ek ayrı yataklı, kuzine şömineli,

Razaki odamız: Grand tek büyük veya ek ayrı yataklı, elektrik şömineli.

Odalarımızda bulunan yataklar visco elastik özelliktedir. Perdelerimiz ses, ışık ve ısı geçirmez özelliğe sahiptir. Isıtma ve soğutma sistemi olarak klima ve-veya şömine kullanmaktayız. Otelimiz trafik girişinin yasak olduğu şehir merkezinde bulunması nedeni ile otelimize çok yakın ücretsiz otopark hizmeti vermekteyiz.

Otelimizde ayrı aile oturma alanları ve bahçesi mevcuttur. Sabahleyin 08:00 – 11:00 arasında kahvaltı hizmetimiz vardır. Kahvaltıda Ege yöresine ait yöresel serpme kahvaltı sunuyoruz. Ortak alanlarda çay ve kahve servisleri bulunur.

Taş Konak Otele giriş saati 14:00 çıkış saati ise 12:00 olarak belirlenmiştir. Otelimize evcil hayvan kabul edilmemektedir. Çiftlere ve 5 yaş üstü çocuklu ailelere hitap etmektedir.

Urla’da Gezilebilecek Yerler

Saklı Tak Konak otelde konaklama yaparken, gezip görebileceğiniz birbirinden farklı özel etkinlik yerleri ve tarihi yerler vardır. Daha önce Urla’ya gelin gezginlerin beğenileri arasında yer alan başlıca yerleri şu şekilde sıralayabiliriz.

Şarap imalathaneleri ve üzüm bağları,

Urla Sanat Sokağı,

Zeytinyağı müzeleri,

Özel Müzeler,

Urla Kum Plajı,

Marika Beach Club,

Atınköy Plajı,

Malgaca Pazarı,

Urla ile özleşmiş festivaller.

Sizlerde Urla’ya gelip bir gezgin olmak ve geleneksel festivallere katılmak istiyorsanız Saklı Taş Konakta misafirimiz olun.

Nerede kalacağınıza karar verirken mutlaka  www.saklitaskonak.com adresimizden bizi ziyaret edin.

Bizimle iletişime geçmeyi unutmayın  0 545 149 33 17

İzmir’ in tarihi kenti Urla’da bulunan Saklı Taş Konak Otelimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.