0 545 149 33 17

Urla Sanat Sokağı Otel

Urla sanat sokağı otel, asıl adı Zafer Caddesi olan Urla Sanat Sokağı; antikacıların, seramik sanatçılarının, ressamların, zanaatkarların bununla birlikte renkli kafelerin yer aldığı huzurlu ve sanat dolu bir sokak.

Şehir merkezinde 1870 ‘ li yıllardan kalma eski tarihi evleri var.  Taşkonakları , tarihi butik otelleri , pansiyonları arasında gezmelisiniz. Beraberinde sürpriz mekanları içinde barındıran bir şehir dokusu sizi karşılıyor.

Urla Sanat Sokağına nasıl gideceksiniz

Urla şehri belediye meydanına geldiğinizde Urla Sanat Sokağına doğru giden yol zaten hemen dikkatiniz çekecek.

Kaldırım taşları ile döşenmiş tarihi çarşı içerisinde Butik Otelleri , Taş Konakları arasında , yüzün üzerinde çeşit gazozu ile Gazozcu Ferhat göreceksiniz. Orada bir kahve içmeden geçmemek gerek. Kahveni yudumlarken önünden geçen mutlu insanları izlersiniz. El ele gezen aşıkları izlersiniz. Bu insanı ayrı bir moda sürüklüyor. Bunun muhakkak yaşanması gerekir. Kısa bir mola sonrası da arnavut kaldırımlı yol sizi sanat ve el işçiliğinin adeta birbiriyle yarıştığı ayrıca tezgahların bulunduğu Sanat sokağına ulaştırıyor.

Urla Sanat sokağında tüm bu canlı mekanlar arasında  gezerken Urla insanının  sıcaklığını , yakınlığını yüzlerinden okuyabiliyorsun. Sanat Sokağı içerisinde birbirinden farklı dükkanlar , cafeler , mağazalar yanında ayrıca canlı müzik yapan mekanlar burada keyifli vakit geçirmeniz için olağanüstü güzellikte.

Urla Sanat Sokağındaki Mekanları

Urla Sanat Sokağı mekanları birbiriyle yarışır güzellikte. Sokağa girdiğinizde birbirinden renkli ve farklı dizayn edilmiş cafeler hemen ilginizi çekecek. Gönlünüz , gözünüz hangisini severse oturup bir kahve yudumlamak çok iyi geliyor.

Sanat Sokağı ‘nda gezerken  birbirinden farklı tarzda müzikler duyarsınız. Sahne almış sanatçıların yer aldığı İstifçi , Mahver , Avlu zevkinize göre sizlere müzik şöleni sunan mekanlar. Müzik zevkinize göre rahatlıkla birini tercih edebilirsiniz.

Gecenin ilerleyen saatlerinde mutlu insanlar arasında Sanat Sokağında ilerlerken çok küçük bir mekan dikkatinizi çekecek. Bademli kazandibi tatlıcısı kesinlikle uğrak noktanız olmalı. Üzerine dondurmayı da sakın unutmayın 😊

Urla Butik Otelimize dönerken yüzümüzde oluşan mutluluk , tebessüm boşuna değil.

Adeta aşkın ve huzurun toplandığı bir yer Urla Sanat Sokağı.

Urla Sanat Sokağı Otel dendiğinde konaklamak için nerede kalacağınıza karar verirken mutlaka  www.saklitaskonak.com adresimizden bizi ziyaret edin.

Bizimle iletişime geçmeyi unutmayın  0 545 149 33 17

İzmir’ in tarihi kenti Urla’da bulunan Saklı Taş Konak Otelimizde sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.