Urla Butik Oteller

Urla Butik Oteller

admin admin admin admin 29 Kasım 2022 0 Yorum Genel

Urla Butik Oteller

Urla Butik Oteller denildiğinde eminim herkesin aklında bir Butik otel resmi, hayali oluştur aklında. Kimisi mavi panjurlu , kimisi ferforje kapılı , kimisi taşev. Urla ya geçmeden önce biraz Butik Otelleri tanımakta fayda görüyorum. Çünkü bugün artık isminde , tabelasında her Butik yazan otel maalesef Butik Otel olmuyor.
Butik oteller ilk kez 1980’lerde Londra, NewYork ve San Francisco’da görülmeye başlamıştır. Hızla diğer ülkelere, Dünya ‘ya yayılmış.
Butik oteller; yapısal özelliği, mimari tasarımı, tefriş, dekorasyon malzemesi kullanılmıştır. Böylece yönünden özgünlük arz eden işletmelerdir.
Bu tarz oteller işletme müdürü veya iç mimardan ziyade genellikle işletme sahibinin bizzat kendisi tarafından dizayn edilip kendisi tarafından işletiliyor.

Butik Oteller Özellikleri

  • Butik Otel özelliklerini çok anlaşılır ve özet olarak tanımlayalım. Fiziksel olarak diğer otellerden ayıran temel 4 özelliği ile dikkati çekiyor.
  • Sakin ve huzurlu ortamı sevenler için az sayıda odaları ile bu imkanı sağlıyor.
  • Özel dekorasyonu ve tasarımı ile ön plana çıkması.
  • Temizlik kuralları harfiyen uyulması.
  • Organik, doğal kahvaltısı ise vazgeçilmezler arasındadır.

Urla‘da Nerede Kalınır?

Urla da nerede kalınır dediğimizde de yine Urla Butik otelleri çok revaçta.

Urla tarihi merkez içerisinde , sokakları gezerken farklı büyüklük ve dizayna sahip bir çok otel ve Butik otel ile karşılaşıyorsunuz. Böylece insanın kafası karışıyor.

En çok dikkatimizi çeken unsur ise yapılardaki eski tarihi dokuyu koruma çabası. Bu bambaşka güzel bir hava katıyor şehre.

Her biri ayrı güzellikte ama bunca yıl iş seyahatleri nedeni ile gezen , konaklama yapan biri olarak tercih noktasında en büyük keşfim ise insanın kendisinde aidiyet hissettiği mekanlar en favori yerleri oluyor.

İnsan , kendi evindeki gibi konforu bulduğu ,huzuru hissettiği yerde mutlu oluyor.

Bu kadar konaklama tecrübesinden de faydalanarak bunu konaklayacak müşterilerimize hissettirecek bir mekan yaratmak istedik.

Saklı Taş Konak, 4 odası, 1990 ‘lı yılları yaşatan dekorasyonu, iç tasarımı ve sakinliği ile kendinizi annenizin evinde gibi hissedeceğiniz bir Butik otel. Arka bahçemizde bol çeşitli organik kahvaltımız ile sizleri misafir etmekten mutluluk duyarız.

Urla’da tatil yapmak, geleneksel Urla Festivallerinde konaklamak için Saklı Taş Konak Butik Otelimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca 0 232 754 20 10 nolu telefonla iletişim kurabilirsiniz.

0 Yorum

Yorum Yapın