Urla Otelleri

admin admin admin admin 14 Nisan 2022 0 Yorum Genel

Urla, turistler için bir “öze” dönüş sağlamaktadır. Gerek konumu gereği, gerek plajlarının güzelliği gerekse doğal güzellikleri sayesinde Urla, turistlerin kalbini fetheden ve onların öze dönmelerini sağlayan bir yapıya sahiptir.  70 bin kişilik nüfusu ve toplamda 23 mahalle ve 14 köye sahip olan Urla, turistlere yapacakları tatil planında denizin keyfini sürme, tarihi yapılarla ve doğayla iç içe olma imkanı sunmaktadır. Akdeniz ikliminin hakim olduğu, İzmir sahil şeridinde yer alan, Ege Denizi’ne kıyısı olan ve popüler tatil duraklarından bir tanesi olan Urla, özellikle yaz turizminde kendisine yer edinmiş bir tatil yeridir. Hem doğal güzellikleriyle hem de tarihi yapılarıyla turistleri kendisine çeken Urla,  özellikle İzmir ve çevre şehirleri tarafından tercih edilmektedir. Fakat sadece bu kadarla sınırlı kalmayan Urla, başka şehirlerden ve ülkelerden gelen insanlar için de ev sahipliği yapmaktadır. Lüks ve beş yıldızlı otelleri bünyesinde bulunduran Urla, aynı zamanda da daha düşük bütçeli ve her kesime hitap eden pansiyon ve konaklama seçeneklerini de turistlere sunmaktadır.

Urla’da Nerede Kalınır?

Huzurlu ve sakin bir tatil için ilkbahar ve yaz aylarında sıklıkla tercih edilen Urla, Ege denizine kıyısı olan, deniz ve doğayla iç içe olmak isteyen gerek yerli gerekte yabancı turistler için vazgeçilmez bir konumdadır. Her bütçeye ve her zevke hitap eden oteller ve pansiyonlar sayesinde çeşitliliği fazla olan bir turizm cenneti olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki turistlere birçok imkan ve farklı konaklama seçimi sunan Urla’da nerede kalınır sorusuna verilebilecek en iyi cevap ne olur?

Tarihi Urla’nın merkezinde yer alan ve birçok kültürel, sosyal ve yemek noktalarına yürüme mesafesinde olan Saklı Taş Konak, müşterilerine sunduğu farklı imkanlarıyla dikkat çekmektedir. 110 yıllık Rum konağı özelliğini koruyan Saklı Taş Konak, mistik havasıyla müşterilerine yüksek kalite de hizmet sunmaktadır. Antika ve Retro unsurlarla donatılmış olan konak, nadide bir zerafete sahiptir.  Aynı zamanda, Sanat Sokağına iki adım uzaklık da olan Saklı Taş Konak, Urla da konaklamak isteyen kişiler için vazgeçilmez fırsatlar ve güzellikler sunmaktadır. 1900’lü yıllardan kalma eski bir Rum konağının restore edilerek, küçük bir otele çevrilmesiyle oluşmuştur. Konaklayan insanlara gerçekten ev sıcaklığını hissettiren bu konak, hem göze hem de midelere hoş gelen kahvaltı masalarını müşterilerine sunmaktadır. Özellikle de saklı taş konak, daha çok çiftlere ve 5 yaş üzeri çocuklu ailelere hitap ediyor. En fazla 13 kişinin kalabileceği saklı taş konak, müşterilerinin evcil hayvanlarına da ev sahipliği yapıyor. Saklı Taş Konak, müşterilerine sunduğu bu özellikler dikkate alındığında Urla’nın keyfini çıkarmak isteyen ve keyifli, huzurlu ve Rum kültürünün mistik havasını hissetmek isteyen kişilerin mutlaka tercih etmesi gereken bir otel seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır.

0 Yorum

Yorum Yapın